Krótkie letnie sukienki

Letnie upały sprzyjają eksponowaniu niektórych partii swojego ciała. Z tego też względu sukienki na lato wybierane przez panie charakteryzują się różnymi długościami i fasonami. Wciąż jednak królują sukienki krótkie, chociaż nie każda kobieta powinna je nosić. Krótkie sukienki to niezbyt trafione kreacje dla puszystych pań czy też dla kobiet dojrzałych. Zbyt krótkie i bardzo obcisłe sukienki to także kiepski pomysł na letnie kreacje weselne czy wyjściowe. Krótkie sukienki letnie to idealne propozycje na imprezy towarzyskie czy swobodne wyjścia ze znajomymi. Poza tym, świetnie pasują one jako sukienki plażowe.

Najmodniejsze w tym sezonie krótkie sukienki letnie to przede wszystkim ogromna paleta barw i wzorów. Królować będą przede wszystkim kwiaty oraz wszelkiego rodzaju fantazyjne „esy – floresy”. Do łask wracają też bardzo wyraziste i żywe barwy. Nie brak również takich propozycji jak geometryczne akcenty czy wzory.

Latem tego roku bardzo mile widziane będą też modele sukienek asymetrycznych. Będą to sukienki odsłaniające tylko jedno ramię a zakrywające drugie. Projektanci zaszaleli również z fasonami, które będą posiadały wycięcia w talii, dzięki czemu sukienka odsłoni jeszcze więcej ciała.

Ogromną popularnością będą się cieszyły także sukienki mocno dopasowane do ciała i podkreślające talię oraz eksponujące biust.

Projektanci postawili też w tym sezonie na różne modne dodatki, uatrakcyjniające wygląd sukienek. Nie będzie więc dziwiła obecność niezliczonej ilości falbanek, frędzli oraz nieśmiertelnej koronki.

Bardzo modnym fasonem krótkiej sukienki letniej będzie tak zwana spódniczka baletnicy. To krótka kreacja, której charakterystycznym elementem jest kilka warstw koronek układających się w falbany.