Wyszczuplające sukienki dla puszystych?

Sukienki letnie to stroje, w których czujemy się wyjątkowo atrakcyjnie, gdyż ukazują one nasze ciało. Niektóre ich modele, bardziej niż inne, podkreślają dodatkowo atuty naszej figury. Jeśli planujemy jakieś zobowiązujące wyjście, a zależy nam na elegancji i wygodzie, wówczas do swojej dyspozycji mamy bardziej eleganckie letnie kreacje wyjściowe. Planując zaś wypoczynek nad morzem, warto, by w naszej torbie prócz kostiumów kąpielowych czy plażowych, znalazła się także zwiewna i wygodna sukienka plażowa.

Jednakże sukienki na lato to nie tylko zwiewne fatałaszki dla szczupłych, zgrabnych i wysokich kobiet. Projektanci sukienek pomyśleli także o paniach hojniej obdarzonych przez naturę, by także one mogły w pełni skorzystać z letniej pogody. Letnie sukienki dla puszystych pań to przede wszystkim te fasony i modele, które modelują sylwetkę kobiecą, optycznie ją wyszczuplając i wydłużając. Panie puszyste, powinny przede wszystkim skupić swoją uwagę na sukienkach w pionowe lub skośne pasy. Poza tym, panie o pełniejszych kształtach świetnie będą prezentowały się w sukienkach w kolorowe groszki lub w inne fantazyjne wzory. Idealne modele sukienek dla puszystych to sukienki lekko dopasowane w biuście, za to luźne w talii. W ten sposób sukienka zakryje niedoskonałości i mankamenty figury. Idealna dla pań puszystych długość to midi lub sukienki sięgające lekko za kostkę. Bardzo dobrym rozwiązaniem mogą też okazać się tu długie tuniki a’la kimono, które można założyć do szortów lub letnich długich spodni.

Panie o obfitych kształtach, chcąc zakupić dla siebie sukienkę letnią, powinny pamiętać o kilku zasadach:

1.       sukienka nie powinna się nigdzie opinać;

2.       sukienka powinna mieć ramiączka;

3.       sukienka nie musi być wcale czarna (!);

4.       należy unikać długości mini;

5.       należy unikać ogromnych wzorów;

6.       fasony typu bezkształtne namioty nie wchodzą w grę (!).

Panie puszyste dobrze będą też prezentowały się w długich spódnicach letnich lub w spódnicach sięgających lekko za kolana. Świetnym rozwiązaniem będą tu również spódnice z asymetrycznym dołem.