Jaki strój wybrać na wesele?

Wesele to wyjątkowa okazja nie tylko do dobrej zabawy, ale również do tego, by odpowiednio się zaprezentować. Wybierając sukienkę letnią na tego typu imprezę, należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Po pierwsze: musi być ona elegancka. Po drugie: musi zapewnić nam maksimum wygody. Po trzecie: nie powinna być biała, gdyż ten kolor zarezerwowany jest przede wszystkim dla Panny Młodej. I ostatnia ważna sprawa: sukienka letnia na wesele nie powinna być zbyt ekstrawagancka i nie może ona odsłaniać zbyt dużo.

Idealna sukienka letnia na wesele to klasyczna mała czarna wyposażona w liczne ciekawe dodatki takie jak falbanki czy wstawki koronkowe. Dobrym rozwiązaniem, szczególnie dla młodych dziewczyn, może być także elegancka sukienka mini w stonowanym kolorze. Należy jednak pamiętać, by nie była to bardzo krótka mini, gdyż wesele nie jest tu najodpowiedniejszym miejscem, gdzie możemy odsłonić aż tak wiele – nawet latem…

Ciekawie może również zaprezentować się krótka sukienka asymetryczna. Nieco bardziej dojrzałe panie,mogą zaprezentować się na weselu w sukience ołówkowej.

Sukienki na wesele mogą być wykonane z błyszczącego materiału. Nada to naszej kreacji szyku i stylu. Podkreśli też elegancki charakter ubioru, na jaki się zdecydowałyśmy. Trzeba jednak unikać tkanin sztucznych, gdyż po pierwsze sprzyjają one szybkiemu poceniu się, a po drugie dość szybko tracą swoją świeżość. Sukienki letnie na wesele powinny być wykonane z naturalnego lekkiego materiału.

Tego typu sukienki wyjściowe powinny być utrzymane w jednym odcieniu kolorystycznym. Należy unikać też takich dodatkowych zdobień jak na przykład błyszczące cekiny. Idealne kolory sukienek weselnych na lato to wszelkie odcienie: różu, fioletu, koloru brązowego, zielonego, szarego i beżowego. Są to jednocześnie najmodniejsze kolory tego typu kreacji.