Wesele to wyjątkowa okazja nie tylko do dobrej zabawy, ale również do tego, by odpowiednio się zaprezentować. Wybierając sukienkę letnią na tego typu imprezę, należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Po pierwsze: musi być ona elegancka. Po drugie: musi zapewnić nam maksimum wygody. Po trzecie: nie powinna być biała, gdyż ten kolor zarezerwowany jest przede wszystkim dla Panny Młodej. I ostatnia ważna sprawa: sukienka letnia na wesele nie powinna być zbyt ekstrawagancka i nie może ona odsłaniać zbyt dużo.

Idealna sukienka letnia na wesele to klasyczna mała czarna wyposażona w liczne ciekawe dodatki takie jak falbanki czy wstawki koronkowe. Dobrym rozwiązaniem, szczególnie dla młodych dziewczyn, może być także elegancka sukienka mini w stonowanym kolorze. Należy jednak pamiętać, by nie była to bardzo krótka mini, gdyż wesele nie jest tu najodpowiedniejszym miejscem, gdzie możemy odsłonić aż tak wiele – nawet latem…

Ciekawie może również zaprezentować się krótka sukienka asymetryczna. Nieco bardziej dojrzałe panie,mogą zaprezentować się na weselu w sukience ołówkowej.

Sukienki na wesele mogą być wykonane z błyszczącego materiału. Nada to naszej kreacji szyku i stylu. Podkreśli też elegancki charakter ubioru, na jaki się zdecydowałyśmy. Trzeba jednak unikać tkanin sztucznych, gdyż po pierwsze sprzyjają one szybkiemu poceniu się, a po drugie dość szybko tracą swoją świeżość. Sukienki letnie na wesele powinny być wykonane z naturalnego lekkiego materiału.

Tego typu sukienki wyjściowe powinny być utrzymane w jednym odcieniu kolorystycznym. Należy unikać też takich dodatkowych zdobień jak na przykład błyszczące cekiny. Idealne kolory sukienek weselnych na lato to wszelkie odcienie: różu, fioletu, koloru brązowego, zielonego, szarego i beżowego. Są to jednocześnie najmodniejsze kolory tego typu kreacji.