Przezroczyste sukienki na plażę

„Na plaży, na plaży fajnie jest!” – jak śpiewała niegdyś jedna z niekwestionowanych gwiazd polskiej estrady muzycznej Majka Jeżowska i jest w tym wiele z prawdy, szczególnie wtedy, gdy dopisuje pogoda, a my jesteśmy akurat na wakacjach. Wybierając się na plażę, warto więc pomyśleć o odpowiedniej kreacji, szczególnie wtedy, gdy nie zamierzamy wylegiwać się jedynie na ciepłym piasku nadmorskim. Idealnym rozwiązaniem, które pozwoli nam czuć się na plaży elegancko, wygodnie, a przede wszystkim modnie, to sukienka plażowa.

Sukienki plażowe to specyficzny rodzaj kreacji na lato. Z jednej strony, chronią przed przykrymi poparzeniami a z drugiej strony, pozwalają nam poczuć się wyjątkowo kobieco…

Sukienki plażowe wykonane są z trzech rodzajów materiałów. Pierwszy z nich to tradycyjny len i bawełna. Drugi rodzaj to tkanina zbliżona do tej, z której wykonywane są zazwyczaj kostiumy kąpielowe. Trzeci rodzaj materiału to przewiewne, luźne, przeźroczyste tkaniny.

Letnie kreacje plażowe to sukienki, które mogą przyjąć bardzo zróżnicowane formy. Od prostych, klasycznych sukienek mini po zwiewne, długie sukienki w stylu boho. Panie mogą też wybierać między sukienkami wiązanymi na karku, sukienkami na ramiączka oraz kreacjami wkładanymi przez głowę.

Sukienki plażowe mogą też przyjąć formę nieco dłuższych tunik. Dzięki temu można je swobodnie założyć do krótkich, damskich szortów jak i do długich, letnich spodni.

Najlepiej jest wybierać sukienki w jasnych kolorach, gdyż dodatkowo będą nas „chłodziły”.

Dodatki, jakie będą idealnie komponowały się z tego typu letnimi kreacjami, to przede wszystkim: okulary przeciwsłoneczne, ciekawe nakrycia głowy a także apaszki, chusty i torebki plażowe.

Szykując się na plażę w takiej właśnie kreacji pamiętajmy też koniecznie o ochronie naszej skóry przed działaniem promieni słonecznych. Miejmy zawsze ze sobą mleczko lub krem z filtrem ochronnym.